Bibliovacanța, o vară de poveste pentru copii

Cărți și personaje de poveste, ateliere și workshop-uri, jocuri, filme și multe alte surprize sunt pregătite pentru copii, de către Biblioteca Județeană „I.S. Bădescu” Sălaj, în cadrul celui mai așteptat program pentru copii: Bibliovacanța 2024! 

„Ne bucurăm că și în acest an putem oferi copiilor o vară de poveste! Bibliovacanța este proiectul nostru de suflet, așa că am pregătit o mulțime de activități atractive, care să îi determine să iubească și mai mult biblioteca, dar și să îi ajute să-şi descopere talentele, aptitudinile, să se cunoască mai bine, să comunice cu cei din jur sau să facă parte dintr-o echipă”, spune Mariana Marian, managerul Bibliotecii Județene Sălaj.

Copiii cu vârste între 7 și 12 ani sunt așteptați, în perioada 1 iulie- 31 august 2024, în zilele de marți, joi și vineri, între orele 10.00-12.00, la Bibliotecă.

Accesul la Bibliovacanța 2024 se face pe bază de înscrieri, în limita a 30 de locuri! Informații suplimentare la numerele de telefon: 0260/632941 sau 0745/878893.

Taxa de participare: 25 lei/copil/săptămână, care se va achita la începutul săptămânii.


Susţine
   DONEAZà  
contribuind la promovarea unui altfel de jurnalism!
Orice sumă contează!

Mihai Calin Paval
RO53INGB0000999901462814
ING Bank

Asociaţia Reporter pur şi simplu
CIF: 27968875
IBAN: RO93RZBR0000060014546682
Raiffeisen Bank

Credem, sincer, că se poate face
jurnalism fără circ mediatic, de oricare ar fi acesta.
Un jurnalism care să promoveze frumosul.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *